Valeo

Welcome to the Valeo Group

Please select your country

map
Scroll to see the Czech Republic website

Vznik nového joint-venture Valeo-Kapec

Skupina Valeo

Valeo podepsalo smlouvu se svým dlouholetým jihokorejským partnerem Pyeong Hwa Group. Vzniká tak joint venture 50/50 v oblasti převodových systémů. Nová společnost se bude jmenovat Valeo-Kapec.

Valeo-Kapec, se sídlem v Daegu v Jižní Koreji, má ambice stát se světovou jedničkou v oblasti měničů točivého momentu pro automatické převodovky a převodovky s plynule měnitelným převodem.

Každý partner přispívá do tohoto společného podniku svými kapacitami, které má Valeo v Nanjingu (Čína), Atsugi (Japonsko), San Luis Potosi (Mexiko) a Troy (USA) a pro Kapec pak v Daegu, Waegwanu a Seongju (Jižní Korea).

Nová společnost bude zaměstnávat přibližně 3 000 lidí a bude řízena a plně konsolidována společností Valeo. Předpokládá se, že společný podnik bude generovat přibližně jednu miliardu eur z ročního prodeje a přispěje ke zvýšení provozní marže Valeo už v průběhu prvního fiskálního roku.

Valeo-Kapec bude těžit z geografického, produktového a obchodního propojení v součinnosti nákupu, výroby, výzkumu a vývoje.

Dohoda podléhá schválení ze strany příslušných orgánů.

Jacques Aschenbroich
Valeo's Chairman and Chief Executive Officer

Posílením našich vztahů s naším dlouholetým jihokorejským partnerem a vytvořením tohoto společného podniku zdvojnásobíme své prodeje u měničů točivého momentu pro automatické převodovky a převodovky s plynule měnitelným převodem a staneme se světovým lídrem v této high-tech produktové řadě. Zvýšíme tím naši přítomnost v Jižní Koreji spolu se zvýšením prodeje pro společnost Hyundai-Kia a očekáváme, že naše prodeje v Asii by se měly zvýšit přibližně o 500 milionů eur.