Valeo

Welcome to the Valeo Group

Please select your country

korporátní webové stránky

map
Scroll to see the Czech Republic website

Elektrické turbodmychadlo

Elektrické turbodmychadlo kombinuje radost z jízdy se sníženou spotřebou paliva.

V rámci své strategie vývoje řešení pro snížení emisí CO₂ je Valeo prvním dodavatelem do automobilového průmyslu, který nabízí svým zákazníkům řadu elektrických turbodmychadel, čímž zvyšuje dynamickou odezvu motorů při nízkých otáčkách při optimalizaci výkonu spalovacího motoru.

Na rozdíl od turbodmychadel poháněných výfukovými plyny reaguje elektrický turbokompresor (pracující s elektrickým motorem) okamžitě.

To posiluje točivý moment motoru v nízkých otáčkách, eliminuje zpoždění turba a zlepšuje akceleraci vozidla.

Zjistěte více

Tato inovace také umožňuje snížení objemu spalovacích motorů, což je důležitý faktor při snižování spotřeby paliva. S 12V architekturou je dosažitelná úspora paliva 8 % až 10 %.

V kombinaci se systémem rekuperace energie společnosti Valeo získává elektrické turbodmychadlo energii potřebnou k provozu, přičemž snižuje spotřebu paliva vozidla (o 15 % až 20 % ve standardním evropském jízdním cyklu).

Systém může být instalován rychle a s nižšími náklady jak u nových, tak i u stávajících vozidel, protože jen málo zasahuje do konstrukce motoru.

Systém s elektrickým turbokompresorem byl úspěšně demonstrován u motorů s atmosférickým sáním od 1 do 2,4 litru a rovněž u přeplňovaných zážehových i vznětových motorů od jednoho do čtyř litrů (při snížení jejich velikosti i otáček – delší převodové stupně, optimalizace výkonu vozidla).

Elektrický kompresor byl vyvinut pro různé elektrické architektury: 12, 24 a 48 V.

Elektrické turbodmychadlo

00:30