Valeo

Welcome to the Valeo Group

Please select your country

korporátní webové stránky

map
Scroll to see the Czech Republic website

Josef Váňa – Vedoucí lisovny

Josef Váňa

Vedoucí lisovny, výrobní závod Rakovník

 

 

 

 

 

 

 

Co jsi musel splnit, abys získal současné místo?

Josef Váňa - V roce 2000 jsem se v průběhu čtvrtého ročníku na VŠ přihlásil do programu pro vysokoškoláky „Manager shadowing programme“. Po této praxi mně byla nabídnuta pozice trainee v oddělení technologie. Po dokončení studií jsem přijal nabídku na plný pracovní poměr v oddělení technologie jako technolog nových projektů. O dva roky později jsem získal možnost stát se vedoucím oddělení výrobních systémů (Valeo Production System). Mojí hlavní zodpovědností bylo rozšíření závodu, nastavení informačních a materiálových toků, které v závodě fungují dodnes. Od roku 2010 pracuji jako vedoucí lisovny s plnou zodpovědností za industrializaci, technologii a výrobu s týmem, jenž zahrnuje okolo 100 lidí.

Jak vypadá Tvůj typický pracovní den?

J. V. - Moje práce je velice rozmanitá. Každý pracovní den je jiný v návaznosti na řešené problémy a rozvoj strategie. Vedu velice samostatný pracovní tým, který zajišťuje výrobu a na nějž se mohu vždy spolehnout. Osobně nejsem svázaný žádným pevným řádem, věnuji se především rozvoji lisovny, plánování jejího rozšíření a využití nových technologií do výroby. V nejbližší budoucnosti do roku 2020 plánujeme rozšíření výrobní kapacity o 50% a pro tento účel je nezbytné vše detailně připravit.

Co považuješ za dobu, co ve firmě pracuješ, za svůj největší úspěch?

J. V. - Za posledních několik let se stalo oddělení lisovny nejlepší lisovnou (benchmark) v rámci skupiny Valeo. Neskromně si dovolím říci, že jsme také jednou z nejlepších lisoven v celé České republice, a to především díky využití nových technologií vstřikování, kontroly kvality, plánování výroby a toku materiálu. Od společnosti Engel jsme v roce 2015 dokonce získali celosvětově druhé místo za rozvoj technologií.

Jak se Ti líbí prostředí, kde pracuješ? Co bys zlepšil nebo změnil?

J. V. - Pracuji ve výjimečném kolektivu, který drží při sobě i při největších krizích týkajících se výroby či už uspokojení zákazníka. Chodím do práce velice rád, přesto že se ode mě očekává dostupnost 24/7 v případě potřeby a musel jsem omezit své koníčky. Co se týká pracovního prostředí, do výrobních prostor lisovny není vpuštěn nikdo bez ochranných pracovních pomůcek, bezpečnostních bot a pláště.

Vidíš ve firmě prostor pro svůj kariérní růst?

J. V. - I po 17 letech ve společnosti Valeo mám pocit, že se mám stále kam rozvíjet. Valeo je můj první zaměstnavatel a věřím, že zde ještě mnoho let pobudu na různých manažerských postech.