Valeo

Welcome to the Valeo Group

Please select your country

korporátní webové stránky

map
Scroll to see the Czech Republic website

Naše strategie

Automobilový průmysl je vyveden z rovnováhy třemi souběžnými revolucemi. Jde o něco jedinečného a bezprecedentního: se vzestupem elektrických pohonů a alternativami, jako je hybridní technologie, vidíme posun v tom, jak se auta pohánějí. Zároveň ale autonomní a propojená vozidla a digitální revoluce vytvářejí nové formy mobility.

Geoffrey Bouquot
Ředitel pro strategii a vnější vztahy

V době klimatických změn, rostoucí urbanizace a digitální revoluce se náš životní styl zásadně mění a to vše znamená nové obchodní příležitosti pro skupinu Valeo.

Valeo je přímo v srdci těchto tří revolucí

S podporou své inovační strategie zaměřené na snižování emisí CO2 a s rozvojem intuitivního řízení Skupina očekává nové požadavky trhu a urychluje svůj ziskový růst.

 

Revoluce u motorů: od inteligentních motorů až po elektrifikaci

 

Výrobci automobilů, uživatelé, zákonodárci a nové regulační orgány, jako jsou magistráty ve světových hlavních městech, se shodují na provozu vozidel, která spotřebovávají méně fosilních paliv a vytvářejí méně znečištění.

Jako průkopník a světová jednička v oblasti elektrifikace vozidel se Valeo může pochlubit nejrozsáhlejší nabídkou produktů pro podporu této revoluce, jako jsou cenově dostupná hybridní řešení, která lze aplikovat na nejširší počet automobilů. Valeo vyvíjí inovativní technologie snižující emise CO2 a provázející tuto revoluci. Jsou navrženy tak, aby snížily spotřebu energie elektrifikovaných pohonných jednotek, optimalizovaly celkový management tepla a zlepšily aerodynamiku. Tato tři zaměření přispívají ke zvýšení účinnosti všech typů motorů.

 

Revoluce autonomních automobilů

 

Stejně jako řidiči potřebují své smysly pro vnímání nebezpečí na cestách, tak se autonomní vozidla spoléhají na různé senzory fungující jako oči a uši. Valeo má dnes nejširší portfolio senzorů v automobilovém průmyslu s ultrazvukovými senzory, kamerami – pro přední, zadní a prostorové pohledy – radary a senzory typu LiDAR (Light Detection And Ranging). Tyto technologie umožňují vozidlu „vidět“ to, co lidské oko nemůže vždy zcela odlišit, od pouhých několika centimetrů až do 250 metrů.

Umělá inteligence a strojové učení se stále častěji stávají klíčovými hnacími silami pro výzvy automatizovaných automobilů zítřka, od vysoce výkonných senzorů schopných vnímat a pochopit kontext vozidel, pokročilé automatizované jízdní funkce v komplexních prostředích, inteligentní interakce s uživateli a schopnosti učit se prostřednictvím propojených automobilů. To je důvod, proč Valeo otevřelo první globální výzkumné centrum věnované umělé inteligenci a strojovému učení přímo pro automobilové aplikace.

Vidět, chápat a jednat je přesně to, o čem je autonomní automobilová revoluce.

 

Digitální, propojená a sdílená revoluce mobility

 

V rozlehlejších městech mohou soukromé automobily trávit většinu času v garáži nebo na parkovišti a když jsou na silnici, tak se zpravidla „plazí“ v dopravní zácpě a řidiči stráví až třetinu svého času hledáním místa pro zaparkování. To je okamžik, kde nastupují propojené a autonomní automobily. Experti společnosti Valeo-Peiker v oblasti širokopásmové telematiky umožní propojeným vozidlům komunikovat s dalšími vozidly a silniční infrastrukturou. Vozidla také pomohou ulehčit dopravnímu toku tím, že předpovídají změny dopravního signálu na křižovatkách a pružně přizpůsobí svou rychlost tak, aby zbytečně nezrychlovala nebo brzdila. Když nadejde čas k zaparkování, najde vozidlo volné parkovací místo a jakmile řidič předá úlohu systému Valeo Park4U™ Remote, tak se auto samo zaparkuje. Navíc bude řidič schopen používat Valeo InBlue™, inteligentní automobilový virtuální klíček, který nejenže zamkne, odemkne a nastartuje vozidlo, ale může ho také vyhledat geolokací nebo sdílet s jinou osobou, a to vše pouze přes chytrý telefon.

Široká a vyvážená globální stopa

 

S rozvojem globální automobilové výroby se její těžiště přesouvá do Asie.

Výrobci automobilů vyvíjejí globální platformy, které vyžadují bezprostřední blízkost dodavatelů, ať jsou kdekoli na světě. Rozmanitá a vyvážená zákaznická základna a geografická stopa skupiny Valeo jsou plně v souladu s tímto trendem.