Valeo

Welcome to the Valeo Group

Please select your country

korporátní webové stránky

map
Scroll to see the Czech Republic website

Systémy pro hnací ústrojí

Divize systémy pro hnací ústrojí vyvíjí a vyrábí inovativní řešení pohonných jednotek určená ke snížení emisí CO2 a spotřeby paliva, aniž by bylo ohroženo potěšení z jízdy. Tyto inovace se točí kolem tří přístupů navržených tak, aby splňovaly a předjímaly trendy světového trhu:

  1. Elektrifikace – od optimalizace spalovacích motorů až po jakoukoli úroveň elektrifikace vozidel, od systému Stop/start – inovace společnosti Valeo, až po elektrické pohonné systémy pro elektromobily
  2. Automatizace převodovek – pro zlepšení jízdního komfortu díky řešením pro všechny automatické převodovky, od automatizovaných manuálních převodovek až po převodovky s dvojitou spojkou.
  3. Čisté motory – řešení pro řízení okruhu spalovacího vzduchu vedoucí ke snížení emisí a optimalizaci účinnosti motoru

 

Xavier Dupont
Ředitel divize, Systémy pro hnací ústrojí

Vyvíjíme inteligentní řešení v oblasti elektrifikace, automatizace převodovek a čistých motorů pro vozidla, což nám umožňuje zvládnout revoluci mobility a předvídat budoucí trendy na trhu v automobilovém průmyslu.

Základní údaje
ke konci roku 2018

5 md.€

tržby, 26 % z celkových tržeb skupiny

23 700

zaměstnanců

55

výrobních závodů

13

vývojových center

7

výzkumných center

Přehled produktů systémů hnacího ústrojí

I – Elektrifikace

Společnost Valeo nabízí kompletní portfolio přizpůsobitelných řešení pro jakoukoli úroveň elektrifikace a segment vozidel, od nízkonapěťových hybridních vozidel, až po vysokonapěťová, plně elektrická vozidla. Tento segment je řízen v rámci joint venture společností Valeo a Siemens eAutomotive

 

Mild hybridy 12 V a 48 V – přístup k hybridizaci pro velkosériová auta

Hybridní vozidla jsou charakterizována elektrickou podporou motoru s vnitřním spalováním, která pomáhá snižovat spotřebu paliva.

Valeo vynalezlo systém Stop/start v roce 2004. Jde o systém se startovacím generátorem s napětím 12 V, který vypne motor, pokud není potřebný jeho chod; například při dopravní zácpě nebo červené na semaforu. Tím se zabrání plýtvání energií a sníží se spotřeba paliva a emise CO2. Toto řešení jsme vylepšili a vstoupili jsme do hybridního světa dvěma novými nabídkami.

Více než 60 V – vysokonapěťové systémy, špičkové řešení

II – Automatizace převodovek

Automatizace převodu je rostoucím globálním trendem s technologiemi, jako jsou automatické převodovky, automatizované manuální převodovky a převodovky s dvojitou spojkou.

Valeo je v této oblasti inovativním průkopníkem a nabízí několik produktových řad, které umožňují automatizaci převodovek, což snižuje spotřebu paliva a zvyšuje jízdní komfort.

Řada spojek pro všechny automatizované převodovky

Tlumiče – řešení pro odstranění hluku a vibrací pro všechny převodovky

III – Čisté motory

Tato produktová skupina se specializuje na efektivní řešení, jako je řízení přívodu plnicího vzduchu a výfukového potrubí pro snížení emisí CO2 a dalších škodlivých plynů a současné zvýšení jízdního výkonu motoru.