Valeo

Welcome to the Valeo Group

Please select your country

map
Scroll to see the Czech Republic website

Systémy pro hnací ústrojí

Divize systémy pro hnací ústrojí vyvíjí a vyrábí inovativní řešení pohonných jednotek určená ke snížení emisí CO2 a spotřeby paliva, aniž by bylo ohroženo potěšení z jízdy. Tyto inovace se točí kolem tří přístupů navržených tak, aby splňovaly a předjímaly trendy světového trhu:

  1. Elektrifikace – od optimalizace spalovacích motorů až po jakoukoli úroveň elektrifikace vozidel, od systému Stop/start – inovace společnosti Valeo, až po elektrické pohonné systémy pro elektromobily
  2. Automatizace převodovek – pro zlepšení jízdního komfortu díky řešením pro všechny automatické převodovky, od automatizovaných manuálních převodovek až po převodovky s dvojitou spojkou.
  3. Čisté motory – řešení pro řízení okruhu spalovacího vzduchu vedoucí ke snížení emisí a optimalizaci účinnosti motoru

 

Xavier Dupont
Ředitel divize, Systémy pro hnací ústrojí

Vyvíjíme inteligentní řešení v oblasti elektrifikace, automatizace převodovek a čistých motorů pro vozidla, což nám umožňuje zvládnout revoluci mobility a předvídat budoucí trendy na trhu v automobilovém průmyslu.

Základní údaje
ke konci roku 2017

4,3 md.€

tržby, 23 % z celkových tržeb skupiny

25 000

zaměstnanců

55

výrobních závodů

15

vývojových center

7

výzkumných center

Přehled produktů systémů hnacího ústrojí

I – Elektrifikace

Společnost Valeo nabízí kompletní portfolio přizpůsobitelných řešení pro jakoukoli úroveň elektrifikace a segment vozidel, od nízkonapěťových hybridních vozidel, až po vysokonapěťová, plně elektrická vozidla. Tento segment je řízen v rámci joint venture společností Valeo a Siemens eAutomotive

 

Mild hybridy 12 V a 48 V – přístup k hybridizaci pro velkosériová auta

Hybridní vozidla jsou charakterizována elektrickou podporou motoru s vnitřním spalováním, která pomáhá snižovat spotřebu paliva.

Valeo vynalezlo systém Stop/start v roce 2004. Jde o systém se startovacím generátorem s napětím 12 V, který vypne motor, pokud není potřebný jeho chod; například při dopravní zácpě nebo červené na semaforu. Tím se zabrání plýtvání energií a sníží se spotřeba paliva a emise CO2. Toto řešení jsme vylepšili a vstoupili jsme do hybridního světa dvěma novými nabídkami.

Více než 60 V – vysokonapěťové systémy, špičkové řešení

II – Automatizace převodovek

Automatizace převodu je rostoucím globálním trendem s technologiemi, jako jsou automatické převodovky, automatizované manuální převodovky a převodovky s dvojitou spojkou.

Valeo je v této oblasti inovativním průkopníkem a nabízí několik produktových řad, které umožňují automatizaci převodovek, což snižuje spotřebu paliva a zvyšuje jízdní komfort.

Řada spojek pro všechny automatizované převodovky

Tlumiče – řešení pro odstranění hluku a vibrací pro všechny převodovky

III – Čisté motory

Tato produktová skupina se specializuje na efektivní řešení, jako je řízení přívodu plnicího vzduchu a výfukového potrubí pro snížení emisí CO2 a dalších škodlivých plynů a současné zvýšení jízdního výkonu motoru.