Valeo

Welcome to the Valeo Group

Please select your country

korporátní webové stránky

map
Scroll to see the Czech Republic website

Tepelné systémy

Produktová divize Thermal Systems (tepelné systémy) vyvíjí a vyrábí systémy, moduly a komponenty, které zajišťují optimální management tepelné energie vozidel a interiérový komfort vozidel pro každého cestujícího ve všech fázích používání vozidla a pro všechny typy pohonných jednotek. Tyto systémy jsou navrženy tak, aby:

  • Snižovaly spotřebu paliva a emise CO₂
  • Optimalizovaly jízdní dosah a životnost akumulátorů u hybridů a elektromobilů
  • Zajistily pohodlí ve vozidle pro cestující za všech podmínek

Vysoký inovační potenciál pro tuto divizi je ukotven v oblastech:

  • elektrifikace hnacích ústrojí,
  • inteligentního managementu energie,
  • komfortu ve vozidle, kvality vzduchu, zdraví a pohody cestujících
  • snížení emisí CO₂

pro všechny druhy vozidel (osobní automobily a užitková vozidla).

Francisco Moreno
Ředitel divize Tepelné systémy

Vyvíjíme unikátní řešení pro management tepla, která podporují čistší, bezpečnější a spolehlivější mobilitu. Naše inovace vytvářejí vzrušující interiérové zážitky, protože jsou přizpůsobivé, senzorické, personalizované a podporují zdraví a pohodu cestujících. Navrhujeme pohodlí řidičů a cestujících budoucnosti.

Základní údaje
ke konci roku 2018

5 md.€

tržby, 26 % z celkových tržeb skupiny

24 500

zaměstnanců

64

výrobních závodů

10

vývojových center

3

výzkumných center

Přehled produktů tepelných systémů

Elektrifikace

V reakci na požadavky trhu na snížení spotřeby paliva a emisí CO₂ nabízí Valeo řadu modulárních řešení pro všechny úrovně a segmenty elektrifikace automobilů, od nízkého napětí pro lehkou hybridizaci až po vysoké napětí pro plný elektrický pohon.

Snižování emisí u spalovacích motorů

Valeo vyvíjí komplexní technologii pro vozidla s motory s vnitřním spalováním s cílem snížit emise CO2 i NOx a spotřebu paliva. Zaměřujeme se v našich řešeních na 4 oblasti: efektivita klimatizace, lehká řešení, lepší aerodynamika a tepelný management motoru. Některá klíčová řešení, která již byla uvedena na trh, zahrnují:

Návrhy interiéru s atmosférou

Valeo prezentuje adaptivní přístup ke komfortu, vnímá ho jako multi-senzorický zážitek přizpůsobený potřebám cestujících. Ve skutečnosti se v blízké budoucnosti budou automobily nejen řídit samy, ale budou se o cestující také starat. Pokud jde o prostředí v kabině, jsou pohoda a dobrý pocit důvěrně svázané.