Valeo

Welcome to the Valeo Group

Please select your country

map
Scroll to see the Czech Republic website

Valeo a Cisco přicházejí s chytrým parkováním

Skupina Valeo | #Mobilita budoucnosti

Společnosti Valeo a Cisco oznámily, že podepsaly smlouvu o vzájemné spolupráci na rozvoji strategických inovací propojující auta s chytrými mobilními systémy.

Cyber Valet Service, projekt plynoucí z jejich kooperace byl odhalen na každoroční výstavě Viva Technology v Paříži.

Toto jedinečné řešení, které vyvinuli dva klíčoví spojenci na poli technologií, vybavuje auta technologií Valeo Park4U®. Je to systém, který umožňuje bezpečné a autonomní parkování, tzn. bez řidiče v autě na propojených parkovištích. A jak to funguje? Řidič si jednoduše vystoupí ze svého auta při vjezdu na parkoviště a aktivuje automatický parkovací systém pomocí svého smartphonu. Vozidlo pak pokračuje svůj parkovací manévr, než ho plně dokončí. Pouze pár kliknutí stačí, aby řidič dal svému autu pokyn k vyparkování a nastavil si místo svého vyzvednutí na parkovišti.

Auto se řídí samo díky kombinaci automatických parkovacích technologií (Valeo Park4U® Auto), vestavěné telematiky a bezpečného virtuálního klíče ( Valeo InBlue®) s Cisco Parking Controller technologiemi. Ty vybavují auto Wi-Fi, video senzory a řešeními zakládajícími se na umělé inteligenci.

Senzory vozidla společně s informacemi poskytovanými vybavením instalovaným na parkovišti poskytují autu naprostý přehled o okolí po celou dobu parkovacího manévru.  Vozidlo dokáže projet komplexními parkovacími prostory v absolutním bezpečí, a to i ve vícepodlažních parkovacích domech. Zpracovává všechny potřebné informace pomocí integrované služby GPS a vlastních senzorů.

 

Cyber Valet Services by Cisco and Valeo

2.16

Společnost Indigo, přední světový poskytovatel parkovacích služeb a řešení individuální mobility, se stala prvním, kdo integruje novou službu. Ta se v současnosti zavedla v garážích Camille Desmoulins v Issy-les-Moulineaux ve Francii. Partnerství s OPnGO spojující poplatky za parkování s bezbariérovou technologií rozpoznání poznávacích značek do Cyber Valet Services, pomáhá firmě Indigo svým zákazníkům ušetřit drahocenný čas. Cesta pro řidiče začíná tedy ještě před vjezdem na parkoviště.

Projekt pro inovace Valeo / Cisco Cyber Valet Services podpoří zlepšení městské mobility tím, že otevře nové možnosti pro řidiče. Vedle prostoru uvolněného optimalizovaným parkováním budou vybavené parkoviště schopné poskytnout zákazníkům pohodlné nové služby. Těmi jsou například automatické mytí automobilů, údržba a nabíjení elektrických vozidel. U správců vozových parků bude tato služba zlepšovat využití parkoviště tím, že zkrátí čas potřebný k zaparkování a vyzvednutí vozidel.

Jacques Aschenbroich
Výkonný ředitel skupiny Valeo

Cílem skupiny Valeo je vyvinout technologie pro všechny, kteří si přejí mobilitu pohodlnější, bezpečnější a intuitivnější. Technologie Valeo Park4U®Auto je již integrována do více než 12 milionů vozidel po celém světě. Naše partnerství se společností Cisco je skvělou příležitostí, abychom ukázali, jak naše technologie dokážou přeměnit služby městské mobility na udržitelné a vyspělejší. Chtěl bych poděkovat týmům ve společnosti Valeo a Cisco, které pracovaly na uskutečnění tohoto projektu.

Robert Vassoyan
Výkonný ředitel, Cisco France

Díky inovativnímu projektu Cyber Valet Services můžeme v současné době naprosto bezpečně propojit miliony parkovacích míst. Jsme hrdí, že spojujeme naše odborné znalosti, technologická řešení a zdroje s Valeo. Společně poskytneme městům a jejich obyvatelům nové digitální služby. Partnerství s významnou francouzskou společností dokazuje naši touhu spolupracovat s celým ekosystémem a naši schopnost společně inovovat. Usilujeme o urychlení digitální proměny.

Sébastien Fraisse
Výkonný viceprezident a ředitel společnosti Indigo Francie

Naše společnost se zavázala uspokojit požadavky na parkování a individuální mobilitu. Neustále inovujeme své služby, které našim zákazníkům poskytují bezproblémová řešení na klíč měnící zkušenosti s parkováním. Ambiciózní projekt staví parkoviště do centra dění, zejména pokud jde o řízení. S nárůstem autonomních vozidel budou parkoviště procházet vlastní transformací, aby odpovídaly převládajícím trendům. Nové služby usilují o neustálé zjednodušování řízení a současně přinášejí podstatnou přidanou hodnotu. Projekty tohoto typu připravují cestu pro diverzifikaci, včetně lepšího využití parkovacích míst.