Valeo

Welcome to the Valeo Group

Please select your country

korporátní webové stránky

map
Scroll to see the Czech Republic website

Valeo obsadilo druhou příčku v počtu registrovaných patentů ve Francii

Inovace, produkty a technologie | #Otevřená inovace

Valeo obsadilo druhé místo v žebříčku francouzského institutu duševního vlastnictví (INPI). S 1 034 patenty za rok 2019 potvrzuje svůj silný inovační potenciál.

Díky Valeo strategii, kde jsou inovace v úplném středu, firma v posledních deseti letech investovala značné prostředky do výzkumu a vývoje, aby vyvinula technologie nezbytné pro snížení emisí CO2 a zvýšení bezpečnosti silničního provozu. Její úsilí se vyplatilo, protože se skupina od roku 2016 do roku 2018 zařadila na první místo v počtu podaných patentů ve Francii.

S novými patenty podanými u INPI v roce 2019 jsou inovace společnosti Valeo nyní chráněny portfoliem více než 33 300 patentů po celém světě.

Valeo na základě svých zkušeností a investic do výzkumu a vývoje zdokonalilo 12 nových technologických platforem, aby zásadně proměnilo svou škálu produktů a upevnilo svou pozici světového lídra v systémech elektrifikace aut a asistenčních systémech. Tyto platformy umožňují společnosti Valeo začít sklízet plody své inovační strategie.

Patenty podané společností Valeo v roce 2019 se týkaly zejména:

  • 48 V elektrické systémy pro cenově dostupnou elektrifikaci a hybridizaci vozidel a nové formy elektromobility. To je oblast, v níž představuje Valeo průkopníka a lídra a tvoří tak 40 % celosvětového příjmu objednávek
  • systémy osvětlení vybaveny zejména umělou inteligencí
  • palubní telematické systémy pro vyhledávání vozidel a pomoc řidičům
  • systémy čištění, které zajistí, aby senzory asistence řízení vyvinuté společností Valeo, jako jsou kamery a LiDAR, fungovaly optimálně za jakýchkoliv podmínek na silnici (déšť, bláto, mlha, sníh, atd.)

V březnu bylo Valeo rovněž zařazeno na druhou příčku v podání patentů ve Francii u Evropského patentového úřadu (EPO) s 539 patenty za rok 2019 (37. místo celosvětově).

V roce 2019 přesáhly investice společnosti Valeo do výzkumu a vývoje hranici 2 miliard eur, což je téměř 13 % z prodeje originálních dílů. Valeo má 59 výzkumných a vývojových center po celém světě a přibližně 20 000 inženýrů v nich, z více než 114 000 zaměstnanců.

High-tech produkty navržené společností Valeo jsou v centru tří revolucí, které radikálně mění odvětví mobility: elektrifikace vozidel, autonomní řízení a digitální mobilita. Skupina je světovým lídrem jak v oblasti vysokonapěťových řešení (prostřednictvím společného podniku Valeo Siemens eAutomotive), tak i v oblasti nízkonapěťoých řešení pro elektrifikaci vozidel. Má také celosvětově vedoucí postavení v asistenčních systémech řízení, přičemž technologie Valeo je integrována do jednoho ze čtyř nově vyrobených vozidel na celém světě.

V roce 2019 pocházelo 57 % prodaných komponent z technologií přispívajících ke snížení emisí CO2 (včetně Valeo Siemens eAutomotive) a 36 % z technologií pro zvýšení bezpečnosti silničního provozu.