Valeo

Welcome to the Valeo Group

Please select your country

korporátní webové stránky

map
Scroll to see the Czech Republic website

CES Las Vegas 2018: inovace od Valeo v epicentru mnoha revolucí v automobilovém průmyslu

Inovace, produkty a technologie | #Mobilita budoucnosti

Valeo se svou pátou účastí v řádě bylo jedním z prvních hráčů v oblasti automobilového průmyslu a mobility, které se před čtyřmi roky představilo na nejvýznamnějším veletrhu nových technologií v Las Vegas. Mobilita se od té doby stala hlavním bodem programu CES.

To odráží velikost tří technologických a sociálních revolucí, které utvářejí největší historický vývoj v automobilovém průmyslu za poslední dobu: elektrifikace, autonomní vozidla a digitální mobilita. Tyto tři vzájemně propojené revoluce přinášejí rychlou, radikální změnu automobilů a způsob, jakým je používáme, přičemž vozidlo v klasickém pojetí postupně ustupuje do pozice chytrého auta podobně jako byl telefon nahrazen chytrým telefonem.

Na CES 2018 skupina Valeo představuje další nové technologie, které pomáhají ve vývoji elektrických, autonomních a propojených automobilů, které navíc budou cenově dostupné a přizpůsobitelné individuálním potřebám a preferencím každého uživatele.

Jednou z mnoha inovací Valeo na výstavě CES 2018 je například nové nízkonapěťový elektromobil 48 V určený pro městskou mobilitu (dojezd 100 km a maximální rychlost 100 km/h), které je cenově mnohem dostupnější než vysokonapěťové elektrické systémy.

Valeo také představuje systém, který měří vnější úroveň znečištění ovzduší, a podle toho vhodně vyčistí vzduch v kabině vozidla. Zároveň přizpůsobí vnitřní klima fyziologii cestujících, jejich srdeční frekvenci a citlivosti na teplotu a rozptýlí stimulující nebo uklidňující vůně v reakci na náladu detekovanou u řidiče.

Valeo již také zahájilo sériovou výrobu několika inovací ukázaných na předchozích ročnících CES, jako je virtuální klíč InBlue®, prezentovaný na CES 2015, a laserový skener SCALA® uvedený na CES 2016, což je zatím jediný sériově vyráběný laserový skener. Inovace skupiny Valeo, které se na letošním ročníku představí, ukazují novou vizi mobility budoucnosti.