Valeo

Welcome to the Valeo Group

Please select your country

korporátní webové stránky

map
Scroll to see the Czech Republic website

Valeo otevřelo svůj druhý výrobní závod v Rakovníku

Skupina Valeo

Valeo otevřelo v České republice novou továrnu určenou pro výrobu elektronických součástek do komfortních a asistenčních systémů vozidel. Stojí v Rakovníku a zahrnuje 11 000 m2 výrobních a 2300 m2 kancelářských prostor. Slavnostní zahájení se uskutečnilo za účasti Jacquese Aschenbroicha, předsedy představenstva a generálního ředitele skupiny Valeo.

Valeo investovalo do výstavby závodu 880 milionů korun. Kromě široké škály interiérových ovládacích panelů a jiných zařížení HMI (human-machine interface) budou na celkem 25 nových výrobních linkách ročně vyrobeny i ultrazvukové senzory, což jsou klíčové prvky pro autonomní řízení a automatické parkování.

Jacques Aschenbroich
Generální ředitel a předseda představenstva skupiny Valeo

Tato investice, již pátý výrobní závod v zemi, potvrzuje náš závazek investovat a rozvíjet se v České republice, která je v srdci evropského automobilového průmyslu. Jsme zde přítomni již 25 let, zaměstnáváme 4500 lidí a generujeme tržby ve výši 800 milionů eur ročně a to nejen ve výrobě, ale i v jednom z naších nejdůležitejších vývojových center.

Stávající závod Valeo v Rakovníku bude i nadále vyrábět klimatizační systémy pro vozidla se spalovacím motorem i elektrická vozidla, jakož i přední masky s aktivní mřížkou chladiče. Tyto systémy mohou pomoci snížit spotřebu paliva vozidla, a tím i emise CO2.

Valeo působí v České republice od roku 1995, kdy otevřelo svůj první závod v Rakovníku. Následně byly v Žebráku (2001), Humpolci (2002) a Podbořanech (2005) otevřeny další tři závody na výrobu klimatizačních systémů, systémů recirkulace výfukových plynů, ovládacích panelů, předních masek a hydraulických komponentů. V roce 2002 bylo v Praze zřízeno vývojové centrum. Nedávno byl v Milovicích vytvořen testovací polygon pro ověřování pokročilých jízdních asistenčních systémů a testování možných scénářů automatizované jízdy.

Valeo je dnes jedním z největších zaměstnavatelů v automobilovém průmyslu v České republice. Na šesti svých pracovištích má téměř 4 500 zaměstnanců. Skupina plánuje v nadcházejících letech zajistit významný obchodní růst a vytvořit v zemi dalších několik set pracovních míst. Za tímto účelem mají všechny závody plány na zvýšení výrobní i vývojové kapacity.