Valeo

Welcome to the Valeo Group

Please select your country

korporátní webové stránky

map
Scroll to see the Czech Republic website

Po třetí za sebou se Valeo ve Francii stalo nejvýkonnější firmou v počtu registrovaných patentů

Inovace, produkty a technologie | #Otevřená inovace

Valeo se již třetím rokem umístilo na prvním místě v žebříčku INPI Industrial Property Institute ve Francii, v roce 2018 bylo patentováno 1 355 návrhů, oproti 1 110 v roce 2017. Tímto upevnilo svou pozici nejinovativnější společnosti ve Francii.

Jacques Aschenbroich
Generální ředitel a předseda představenstva skupiny Valeo

Toto hodnocení dokazuje důležitost výzkumu a vývoje ve strategii skupiny Valeo a v našich týmech. Právě v těchto oblastech  jsme průkopníky a světovými lídry. Chtěl bych poděkovat všem našim týmům za jejich odhodlání a nadšení pro inovace.

Již třetím rokem se Valeo také stalo největším francouzským držitelem patentů podle Evropského patentového úřadu (EPO) se 784 patentů za rok, což je celosvětově 18. místo. Tyto dvě pozice podtrhují závazek společnosti Valeo chránit základní kámen své strategie, kterým jsou právě inovace.
Výdaje na výzkum a vývoj Valeo dosáhly v roce 2018 výše 2 073 milionů eur, což představuje téměř 13 % prodeje do prvovýroby. Valeo má 35 výzkumných a vývojových center po celém světě a přibližně 20 000 R&D inženýrů mezi svými 113 000 zaměstnanci. Inovace je bezpochyby hybnou silou růstu skupiny: inovativní produkty (které neexistovaly na trhu před třemi lety) představovaly 53 % celkového příjmu objednávek v roce 2018, tj. 60 %, když připočítáme i společný podník Valeo Siemens eAutomotive.
Špičkové produkty, vyvíjené a vyráběné firmou Valeo, jsou v epicentru tří revolucí, které zásadně mění současný automobilový průmysl. Jde o elektrifikaci vozidel, autonomní vozidla a digitální mobilitu.
Jedno ze tří vozidel po celém světě je vybaveno elektrickým systémem Valeo, který snižuje emise CO2. Tím se skupina řadí mezi současné světové lídry v elektrifikaci vozidel. Valeo vede také v oblasti asistenčních systémů a disponuje nejrozsáhlejším portfoliem senzorů na trhu (ultrazvukové senzory, kamery, laserové skenery), včetně SCALA®, v současné době jediného LiDAR senzoru v sériové výrobě. Valeo zaznamenalo řadu světových prvenství se svými prototypy samořiditelných aut, včetně první zkušební jízdy autonomního vozu vybaveného ultrazvukovými senzory. To se prohánělo po ulicích Paříže vloni na podzim, stejně jako dobu před tím po silnicích v Evropě, Spojených státech a Japonsku.