Valeo

Welcome to the Valeo Group

Please select your country

korporátní webové stránky

map
Scroll to see the Czech Republic website

Valeo Praha – vývojové centrum

Základní údaje
ke konci října 2017

700

zaměstnanců

3 000

m2 laboratoří a testovacích hal

1

testovací polygon

2002

začalo svou činnost

Vývojové centrum Valeo v Praze vzniklo v roce 2002. Jeho hlavním zaměřením byl vývoj klimatizačních jednotek a ovládacích panelů do automobilů.

V roce 2013 se centrum začalo zabývat i vývojem systémů pro autonomní řízení, konkrétně vývojem senzorů a softwaru pro parkovací asistenční systémy a systémy aktivní bezpečnosti. Takovými systémy je například asistent jízdního pruhu, automatické nouzové brzdění, nebo varování před srážkou s autem v mrtvém úhlu.

Také díky práci pražských kolegů se Valeo stalo jedničkou na světovém trhu v oblasti vývoje parkovacích asistenčních systémů a integrace senzorů do automobilů. Tuzemské R&D centrum zajišťuje vývoj od prvních kroků – analýzy zákaznických požadavků – přes software, hardware a mechanický design, až po systémové testy. Hotové technologie se nepřetržitě testují v laboratořích a na testovacím polygonu v Milovicích. Potkat testovací a prototypová auta můžete ale i v běžném provozu.

Mezi roky 2013 a 2017 se tým, čítající aktuálně kolem 700 kolegů, tak rozrostl, že se musel přestěhovat do zbrusu nového, technologicky vyspělého centra v pražských Strašnicích. Zde se může pochlubit nejen 5500 m² kancelářských ploch a 3000 m² laboratoří a testovacích hal, ale i testovací plochou pro prototypová auta.

V dubnu 2018 Valeo slavnostně otevřelo novou budovu svého pražského vývojového centra. Dvoupodlažní stavba v hodnotě 125 milionů korun o rozloze 2300 m2 poskytuje kancelářské a zkušební kapacity pro dalších 250 inženýrů. V jednom patře pracují týmy na vývoj klimatizačních systémů, ve druhém se vyvíjí nové generace laserových senzorů.

 

Zobrazit pracovní příležitosti

Kontakt

Valeo Autoklimatizace k. s.
Sazečská 247/2
Praha 10 – Strašnice
108 00
Česká republika
+ 420 225 355 111
Prague-recruitment.mailbox@valeo.com

 

Politika integrovaného systému řízení vývojového centra Valeo v Praze

 

Výrobky

Klimatizační jednotky

Ovládací panely

Systémy pro autonomní auta