Valeo

Welcome to the Valeo Group

Please select your country

korporátní webové stránky

map
Scroll to see the Czech Republic website

Valeo Praha – vývojové centrum

Základní údaje
ke konci prosince 2019

700

zaměstnanců

3 000

m2 laboratoří a testovacích hal

3

budovy

1

testovací polygon

Valeo má v Praze výzkumné a vývojové centrum, které se může chlubit sedmi sty inženýry, špičkami v technice a inovacích. Právě ti stojí za nejnovějšími systémy aktivní bezpečnosti a autonomního řízení. Co to znamená? Software, hardware inženýři spolu s mechanickými designéry, testovacími a systémovými inženýry vyvíjí systémy pro ochranu posádky a komfort při jízdě. Parkovací systémy, nouzové brzdění, hlídání mrtvého úhlu či čtení dopravních značek se rodí a vylepšují právě díky nim v Praze. V centru se starají ale i o komfort v kabině, který zajišťuje oddělení vývoje autoklimatizací a ovládacích panelů v interiéru. Nově také dokážeme kamerou sledovat například interiér auta, jak se za jízdy cítí řidič a pomoci mu, pokud je unaven.

Toto vývojové centrum vzniklo již v roce 2002. Jeho hlavním zaměřením byl vývoj klimatizačních jednotek a ovládacích panelů do automobilů.

V roce 2013 se centrum začalo zabývat i vývojem systémů pro autonomní řízení, konkrétně vývojem senzorů a softwaru pro parkovací asistenční systémy a systémy aktivní bezpečnosti. Takovými systémy je například asistent jízdního pruhu, automatické nouzové brzdění, nebo varování před srážkou s autem v mrtvém úhlu.

Také díky práci pražských kolegů se Valeo stalo jedničkou na světovém trhu v oblasti vývoje parkovacích asistenčních systémů a integrace senzorů do automobilů. Tuzemské R&D centrum zajišťuje vývoj od prvních kroků – analýzy zákaznických požadavků – přes software, hardware a mechanický design, až po systémové testy. Hotové technologie se nepřetržitě testují v laboratořích a na testovacím polygonu v Milovicích. Potkat testovací a prototypová auta můžete ale i v běžném provozu.

Mezi roky 2013 a 2017 se tým, čítající aktuálně kolem 700 kolegů, tak rozrostl, že se musel přestěhovat do zbrusu nového, technologicky vyspělého centra v pražských Strašnicích. Zde se může pochlubit nejen 8000 m² kancelářských ploch a 3000 m² laboratoří a testovacích hal, ale i testovací plochou pro prototypová auta.

V dubnu 2018 Valeo slavnostně otevřelo novou budovu svého pražského vývojového centra. Dvoupodlažní stavba v hodnotě 125 milionů korun o rozloze 2300 m2 poskytuje kancelářské a zkušební kapacity pro dalších 250 inženýrů. V jednom patře pracují týmy na vývoj klimatizačních systémů, ve druhém se vyvíjí nové generace laserových senzorů.

 

Zobrazit pracovní příležitosti

Kontakt

Valeo Autoklimatizace k. s.
Sazečská 247/2
Praha 10 – Strašnice
108 00
Česká republika
+ 420 225 355 111
Prague-recruitment.mailbox@valeo.com

 

Politika integrovaného systému řízení vývojového centra Valeo v Praze

 

Výrobky

Klimatizační jednotky

Ovládací panely a elektronika v interiéru

Systémy pro autonomní auta

Letecký záběr na budovu R&D centra Valeo
Letecký záběr na testovací polygon Valeo Milovice
Recepce R&D centra Valeo
Zasedací místnost v R&D centru Valeo
Inženýr kalibruje testovací vozidlo před jízdou
Testování radarových senzorů na polygonu Valeo Milovice
Laboratoř v R&D centru Valeo
Laboratoř v R&D centru Valeo
Venkovní sportoviště pro zaměstnance v R&D centru Valeo
Testování autonomního nouzového brždění na polygonu Valeo Milovice