Valeo

Welcome to the Valeo Group

Please select your country

map
Scroll to see the Czech Republic website

Valeo rozšířilo vývojové centrum v Praze. Slavnostního otevření se zúčastnil i Jacques Aschenbroich, předseda představenstva a výkonný ředitel

Skupina Valeo | #Autonomní řízení

Valeo ve čtvrtek 5. dubna 2018 slavnostně otevřelo novou budovu svého pražského vývojového centra. Dvoupodlažní stavba v hodnotě 125 milionů korun o rozloze 2300 m2 poskytuje kancelářské a zkušební kapacity pro dalších 250 inženýrů. V jednom patře budou pracovat týmy na vývoj klimatizačních systémů, ve druhém se budou vyvíjet nové generace laserových senzorů.

Do současného místa v Praze Hostivaři se Valeo přestěhovalo v roce 2017, kdy zde otevřela sedmipodlažní budovu za více než 600 milionů korun. To má dnes rozlohu 9000 m2, z nichž třetinu zabírají moderní laboratoře vybavené nejmodernějšími testovacími technologiemi. Centrum je obklopeno zkušební tratí zaměřenou na testování automatických parkovacích systémů. Více než 700 zaměstnanců zajišťuje kompletní vývojový proces od analýzy požadavků zákazníků přes software, hardware, mechanický návrh až po testování na zkušební dráze a v reálných podmínkách provozu.

Slavnostního otevření se zúčastnili významní hosté v čele s Jacquesem Aschenbroichem, předsedou představenstva a výkonným ředitelem skupiny Valeo, který při slavnostním projevu zdůraznil důležitost pražského R&D centra.

Jacques Aschenbroich
Výkonný ředitel a předseda představenstva skupiny Valeo

Je to jedno z mála našich center, kde máme veškeré technologie pod jednou střechou a probíhá komplexní vývoj toho, co směřuje k samořiditelným autům.

Za skupinu Valeo zde dále byl ještě Marc Vrecko, ředitel divize Comfort and Driving Assistance Systems, pod níž spadá pražské centrum. Nechyběl zde ani Roland Galharague, velvyslanec Francie v České republice. Český stát zastupoval Eduard Muřický, náměstek ministra průmyslu a obchodu, a Václav Kobera, náměstek ministra dopravy. Byl zde i Zdeněk Petzl, výkonný ředitel Sdružení automobilového průmyslu.

Pražské vývojové centrum společnosti Valeo se již od roku 2002 podílí na vývoji nejmodernějších systémů pro automobilový průmysl. Zpočátku se zaměřovalo na vývoj klimatizačních jednotek a ovládacích panelů, v roce 2013 však byla nastartována nová aktivita – vývoj senzorů, softwaru a systémů pro autonomní auta.