Valeo

Welcome to the Valeo Group

Please select your country

korporátní webové stránky

map
Scroll to see the Czech Republic website

Finanční výsledky prvního pololetí: Valeo potvrzuje své strategické a finanční cíle na rok 2019

Finanční výsledky | #Udržitelný rozvoj
  • O 4 procentní body lepší vývoj tržeb než celosvětový průměr v automobilovém průmyslu
  • Provozní marže je 514 milionů eur, což představuje 5,3 % tržeb a vzrostla o 0,5 procentního bodu oproti druhému pololetí 2018
  • Čistý zisk 162 milionů eur, což představuje 5,3 % tržeb po jednorázových výdajích ve výši 30 milionů eur
  • Tvorba free cash flow ve výši 237 milionů eur, což je nárůst o 90 % oproti druhému pololetí 2018 a představuje konverzní poměr 19 %
  • Příjem objednávek byl 11,1 miliard eur, to je 1,3 násobek tržeb do prvovýbavy
Jacques Aschenbroich
Předseda představenstva a generální ředitel skupiny Valeo

Automobilový průmysl zažil 7% propad v prvním pololetí 2019, ale my jsme dokázali dosáhnout o 4 procentní body lepšího vývoje tržeb. Přitom jsme zvýšili i ziskovost a odrazili se od pomyslného dna druhého pololetí 2018.

Na celý rok 2019 očekáváme 4% pokles automobilového průmyslu a proto jsme již učinili veškerá opatření na snížení nákladů a investic tak, abychom mohli potvrdit náš cíl dosáhnout alespoň 6,3 % provozní marže a tvorby free cash flow v druhém pololetí. Valeo tedy potvrzuje posílení své pozice v segmentech s velkým potenciálem růstu a schopnost financovat svoji politiku vyplácení dividend.

Celkové tržby v prvním pololetí 2019 činí 9 776 milionů eur, což je pokles o 1 % oproti stejnému období loňského roku

Prodeje do prvovýbavy činí 8 220 milionů eur, což je pokles o 3 % oproti stejnému období loňského roku (na bázi like-for-like) a představuje o 4 procentní body lepší výsledek než celosvětový průměr automobilového průmyslu. Tento náskok se během pololetí zvýšil ze 3 procentních bodů v prvním čtvrtletí na 4 procentní body v druhém čtvrtletí. Tržby byly nejvíce ovlivněny propadem objemu výroby aut v Číně, který se odhaduje na 16 % v prvním pololetí.