Valeo

Welcome to the Valeo Group

Please select your country

korporátní webové stránky

map
Scroll to see the Czech Republic website

Žijeme nejen prací

Práci, kterou děláme, máme rádi. Zábavu však hledáme i jinde. Valeo podporuje naše teambuildingové, sportovní i kulturní akce. Podívejte se, co nás neminulo a co se bude opakovat!

Den pro rodiny a přátele

V Praze se vyvíjí spousta technologií, které nejsou jen tak k vidění. Ať už jsou to prototypové technologie nebo pár měsíců staré vychytávky do nejnovějších modelů drahých aut. Normální člověk se k takovému skvostu dostane jen velice okrajově. My jsme se ale rozhodli, že naše rodiny by měly vědět, na čem tady pracujeme. Založili jsme tedy tradici: každé dva roky ukazujeme rodinám a přátelům, kam spěje vývoj. Pro děti připravíme hry, dospělé povozíme v upravených autech. Společně se poté najíme a veselíme za zvuků naší firemní kapely či DJ. Naposledy se na milovickou testovací dráhu přijelo podívat přes 400 známých a přátel.

 

Cestovatelské večery

Někdo cestuje a někomu stačí si poslechnout veselé historky z cest. Ať ten či onen, všichni se mohou přijít podívat na pravidelné cestovatelské večery konané v jedné ze zasedacích místností Valeo závodu v Žebráku. Jedná se o projekci a výklad ze zahraničních a netradičních cest našich kolegů. Tradice se ujala již v listopadu 2017 a první skupina zájemců se vypravila kolem Manaslu.

 

Fotbal

V jarních a podzimních měsících chodili naši kolegové společně na fotbalové tréninky. Valeo poskytlo finanční zázemí v podobě pronájmu haly. Společné sehrávání pak mohli předvést na turnaji v malé kopané nesoucí název VALEO UNIONS CUP. Turnaj se pořádá od roku 2010 a na svém sedmém ročníků hostil 6 mužstev z našich poboček v Žebráku, Rakovníku a Podbořanech. Vždy se najde i požehnaný počet fanoušků pomáhající svým kamarádům zvítězit.

Hokej

Rakovničtí kolegové hned ze začátku roku 2017 připomněli okolí své mimořádné nadání v turnaji s názvem CHALLENGE CUP. V něm se utkaly tamní středočeské výrobní závody. Tři týmy se střetly v systému “každý s každým”. Ač možná konkurenti v oblasti automotive i hokeji, avšak přátelé po turnaji či po práci – v tomto duchu se neslo celé sobotní sportovní únorové odpoledne.

Každý rok se také pravidelně pořádají hokejové turnaje mezi pobočkami Valeo, aby se poměřily síly na ledové ploše. Na začátku 2018 proběhl další střet, tentokrát v Ledči nad Sázavou, kde si zlato odnesl tým Valeo Humpolec. Ten také zazářil svou schopností zařídit ideální ledovou plochu a přivábením diváků.

The Test Track Fest

Vše, co vyvíjíme, také testujeme. A luxus v podobě testovací dráhy nemají mnozí. Pro testy využíváme prostor bývalého vojenského letiště, který je v některých letních měsících cílem i pořadatelů hudebních festivalů. A proč bychom tedy měli zůstat za těmito událostmi a neudělat si svůj vlastní festival? Tak se zrodil The Test Track Fest. A abychom navodili trochu originální atmosféru, část festivalu probíhala dokonce v jednom z tehdejších vojenských hangárů. Zadováděli jsme si s wipe-out, v obří kouli i u obřího stolního fotbálku. K dispozici bylo i letadlo, aby se zájemci na testovací okruh podívali seshora. V podvečer na stage vystoupily celkem 4 kapely, které si zvolili zaměstnanci sami, následovala naše vlastní kapela a DJ. Festival jsme završili ve stanovém městečku a společnou snídaní.

Moto trip

Dobrodružné motorkářské duše se nevyhýbají ani našim kolegům. Proč se tedy neprojet společně? V roce 2017 se našel dostatek nadšenců, abychom zorganizovali tuto událost společně. Někdo si s sebou vzal baťůžek neboli spolujezdce a vyrazilo se na okružní jízdu „gangu“. Kolona 9 motorek se vydala na cestu přes Králův Dvůr, Řevnici a nevynechala ani starobylý Karlštejn. Pro úplnost výletní nálady se motorkáři zastavili na občerstvení, odpočinuli si a po skončení se společně i navečeřeli.

VALEODEN V Rakovníku

I v Rakovníku to umí kolegové kulturně rozjet. V lednu 2017 se uskutečnil VALEODEN, tedy večírek pro zaměstnance s tématem Český večer. Kulturní centrum v Rakovníku tak zaplavily kostýmy nejen středověkého stylu, ale i modernějšího pojetí. Nechybělo ani občerstvení v „tuzemském“ stylu ve formě zabíjačky, kdy si každý mohl pochutnat na jitrnicích, jelitech i vegetariánských pokrmech. Součástí večera byla i krátká výuka staročeských tanců, kterou zajistila profesionální taneční skupina. Ke staročeské hospodě patří i hazard, takže ti, kteří neholdují společenskému životu, mohli využít
dobovou hernu. Tam si mohli zahrát hry jako oko bere, dámu, “moje teta, tvoje teta“ a další.
Akce se zúčastnilo téměř 400 zaměstnanců.

 

Fitness – cvičení i tanec pro všechny

V červnu 2017 jsme otevřeli vlastní moderně vybavený fitness pro zaměstnance. Nachází se v něm menší kardio zóna (běžecký pás, spinner, veslovací stroj) i část se zrcadly na skupinové lekce. Pro ty, kteří se jen chtějí protáhnout, jsou zde umístěny dvoje žebřiny a pasivnější sportovci si mohou zahrát stolní fotbálek. Velký úspěch sklidily i skupinové lekce s moderními pomůckami jako je BOSU, TRX, kettle bell´. A co víc? Cvičíme jógu, pilates a kruhový trénink. Pravidelně probíhají i lekce individuální či párové salsy.

Sportovní den

Již více než deset let pořádají žebráčtí kolegové sportovní den. Ve dvou disciplínách, volejbale a fotbale, se bijí o Zlaté výparníky. Může se přihlásit každý, kdo má chuť, tým a vyplněnou přihlášku. Oceňují se jak nejlepší týmy, tak i jednotlivci. Ti s méně sportovní duší se přijdou pobavit, zafandit i občerstvit se svými kolegy.

 

Cyklovýlet

My ve Valeo prostě rádi cestujeme. Ať už je to u projektoru při cestovatelských večerech nebo u venkovních aktivit. Tentokrát si rakovničtí sportovci a hojně i sportovkyně oblékli cyklodresy a vyrazili se zapotit na 20 km projížďku. Do šlapek se postavili v Rakovníku a s malými přestávkami na občerstvení se projeli přes Pustověty až na Křivoklát.